השתלת שיניים ממוחשבת

רפואת שיניים ממוחשבת זכתה לפופולארית יותר מאז נובל ביוקרייר® היה חלוץ החלפת השיניים "כל על 4" לפני מספר שנים.

ההליך המקורי של All-on-4 היה שיטה ידנית שלא השתמשה בסריקות CT.

כיום, בדיקות CT מאפשרות לד"ר נזריאן, רופא השיניים שלנו להשתלות שיניים, לספק תוכנית טיפול מדויקת יותר.

היתרונות של שתלי All-On-4 ממוחשבים
לפני שהשתלות של כל על 4 הפכו למגמה, תותבות נשלפות כמו תותבות היו התחליף הנפוץ ביותר לשיניים חסרות. זמן קצר לאחר מכן, אנשי מקצוע בתחום השיניים כמעט מכל האזורים הכלליים וההתמחות אימצו את אפשרות הטיפול על כל ה -4.

התקדמות טכנולוגית נוספת התרחשה במהירות. ציוד רנטגן של קרן חרוט ותוכנת טיפול מיוחדת אפשרו לרופאי השיניים לספק רמות טיפול גבוהות יותר. בין ההתקדמות הייתה היכולת להשתמש בכתרים וגשרים מסורתיים המחוברים למערכת עיגון שתלים מעוצבת וירטואלית. גישה חדשה זו לשתלים סיפקה דיוק רב בהרבה ממה שהשיטות הישנות אפשרו.

עם השתלות שיניים ממוחשבות על גבי ארבעה, אנו מתכננים את כל תוכנית הטיפול של המטופל לפני תחילת ההליך. תוכנת סריקת ה- CT שלנו יכולה לאתר מצבים של רקמות רכות ובעיות בכמות העצם, כמו גם לעזור לנו לקבוע את סוג ומיקום השתלות השיניים העתידיות של המטופל. זה מבטל כל "הפתעות" שעלולות לצוץ במהלך הטיפול.

תוסף קיצור של נושאים מאוחדים
שתלים על 4 נגד תותבות: היתרונות והחסרונות של כל אחד

תוסף קיצור של נושאים מאוחדים
שתלים דנטליים מונחים ממוחשבים מאת ד"ר נזריאן

תוסף קיצור של נושאים מאוחדים
מחקר מקרה על 4 לעומת שתלים מסורתיים

הכל על 4 תוצאות השתלות שיניים טרוי מי
רפואת שיניים תחת קורת גג אחת
הודות להתקדמות בטכנולוגיית השיניים, קבוצה קטנה של רופאי שיניים בכל רחבי הארץ, כולל ד"ר נזריאן, יכולה כעת לספק שחזור בפה מלא או בקשת אחת בפגישה אחת בלבד. אנו יכולים לאבחן ולטפל במגוון רחב של צרכים דנטליים, תוך ביטול הצורך בהפניות מומחים.

לא משנה לאיזה טיפול המטופלים שלנו זקוקים, הם יעזבו את משרדנו באותו יום עם סט מלא של שיניים חדשות. אנו עדיין נקבע ביקורי מעקב לפי הצורך לצורך מעקב ושיקום השחזורים הסופיים.

נציג מקרי טיפול קשים
טרוי mi הכל על 4 השתלות שיניים
לחולה מסוים זה היה היסטוריה משמעותית של אובדן רקמת חניכיים ואובדן עצם שהרסו את הנשיכה שלהם. שחיקת שיניים לא אחידה גרמה עוד יותר לאי נוחות ולאובדן תפקוד.

אמנם חורים פעורי אובדן עצם היו קיימים באזורים מסוימים בעצמות הלסת העליונה והתחתונה, אך באזורים אחרים היה הרבה עצם בריאה לעבוד איתם.

אבחון וירטואלי – יתרון בטיפול – מקסילה – לסת עליונה
תוכנת סריקת ה- CT המיוחדת שלנו מעריכה את כמות העצם ואיכותה בתלת מימד, ולכן איתור האזורים הטובים ביותר למיקום השתל כבר אינו תלוי בניחושים.

בחירה מותאמת אישית של השתלות שיניים אפשרה לד"ר נזריאן ליצור בסיס יציב של שישה שתלים ללסת העליונה של המטופל שתתגבר על ההבדלים בגובה העצם ובצפיפות.

רופא שיניים השתלת שיניים טרוי מי
מיקום שתל הלסת העליונה

אבחון וירטואלי – יתרון בטיפול – לסבולת – לסת תחתונה
בדיקת CT של הלסת התחתונה חשפה לא רק את אובדן העצם הברור, אלא גם את אזורי הרכס הגרמי שהיה להם צפיפות אידיאלית של עצם בריאה.

עבור מטופל זה, המלצנו על סדרה של שבעה השתלות שיניים בגדלים שונים בכדי לספק עוגן מוצק ולעורר את עצם הלסת כדי למנוע אובדן עצם עתידי.

רופא השיניים שלנו להשתלת שיניים יקצץ את גובה העצם העודף לפי הצורך במהלך ניתוח השתלת שיניים כדי להבטיח שרמת העצם על פני מישור הטיפול תהיה אחידה, ובכך תבטיח את הצלחת הטיפול הכללי.

רופא שיניים השתלת שיניים טרוי מי
מיקום השתלת לסת תחתונה

מדריכי ניתוח שתלים מודרכים בסריקת CT – לסת עליונה
השתמשנו בפגישה בתכנון טיפול וירטואלי להכנת מדריך לניתוח בלסת העליונה שיצר מישור סגר אידיאלי עם הלסת התחתונה.

תכנון מיוחד של כתר הלסת התחתונה והגשר, המשלב מיקום שלוחה של "שיניים חדשות", התייחס בהצלחה לאזור של אובדן עצם שבדרך כלל לא יתאים לשיניים טבעיות.

רופא שיניים השתלת שיניים טרוי מי
מדריך ניתוח השתלת לסת עליונה

מדריכי ניתוח שתלים מודרכים בסריקת CT – לסת תחתונה
בתמונה כאן המדריך הניתוחי שיבטיח מיקום שתל מדויק שתואם את הנתונים שנוצרו על ידי תוכנת תכנון הטיפול שלנו.

המדריך מתוכנן כך שיתאים בצורה הדוקה אל הרכס הגרמי של הלסת העליונה. משתמשים בסיכות עיגון זמניות למניעת תנועת המדריך במהלך הכנת כל אתר שתל.

רופא שיניים השתלת שיניים טרוי מי
מדריך ניתוח שתלים בלסת התחתונה

מיקומי ברידג'ורק
בתום הפגישה לטיפול אנו מספקים למטופלינו גרסאות זמניות לשיניים החלופיות העתידיות שלהם.

השימוש בזמני זמן מאפשר למטופל ולד"ר נזריאן לבצע התאמות סופיות בגודל, בצבע ובכושר הטבעי לפני גרסאות החרסינה הסופיות.

מאמרים אחרונים