המדריך המלא לזכויות חולי דמנציה ואלצהיימר

את המדריך המלא לחולי אלצהיימר ודמנציה ולבני משפחותיהם יצרה עמותת עמדא , בשיתוף "דורות".

המדריך המלא לחולי אלצהיימר ודמנציה כולל מידע רב הנחוץ להתמודדות עם המחלה. המדריך המלא לחולי אלצהיימר ודמנציה כולל מידע נרחב על מהי דמנציה, על מרפאות ותרופות, על הטיפול בחולה והתמודדות עם בעיות התנהגות, מידע על זכויות חולי אלצהיימר ודמנציה ועל שירותים שאפשר וכדאי להיעזר בהם, מידע על פעילות עמותת עמדא ועל פעילותם של גופים נוספים, שאפשר, ולעתים צריך, להסתייע בשירותיהם.  המדריך נוח לקריאה, והמידע בו נגיש וזמין; דגש רב הושם על התמצאות קלה בין הנושאים. חשוב לציין כי המידע המוצע כאן הינו אינפורמטיבי בלבד, ואינו מחליף התייעצות עם איש מקצוע מוסמך. אנו מקווים כי המדריך יתרום להעשרת הידע על המחלה ודרכי ההתמודדות, לטובת שיפור חיי החולים והמטפלים.

התמצאות במדריך  המלא לחולי אלצהיימר ודמנציה:

חלק א – מידע על המחלה. בחלק זה ניתן למצוא מידע על מהי דמנציה, מהם סימני אזהרה, כיצד ניתן לאבחן דמנציה, שלבי המחלה, הגורמים לדמנציה וטיפול תרופתי.

חלק ב – טיפול באדם עם דמנציה. בחלק זה ניתן למצוא מידע על תקשורת נכונה עם האדם עם דמנציה, התמודדות עם התנהגויות מאתגרות, רפואת שיניים ותזונה לחולי דמנציה.

חלק ג – זכויות של חולי אלצהיימר ודמנציה. בחלק זה ניתן למצוא מידע על חוק ביטוח סיעוד, גמלת נכות וקצבת שירותים מיוחדים, תו חנייה לנכה, מרכזי יום, עובדים זרים, אפוטרופסות, ייפוי כוח ואשפוז סיעודי (בתי אבות).

חלק ד – פעילות עמותת עמדא. בחלק זה ניתן למצוא מידע על חזון ומטרות העמותה, בעלי תפקידים בעמותה, פעילויות תמיכה והדרכה שהעמותה יוזמת, פעילות ציבורית של העמותה ושירותי המידע שהעמותה מספקת.

חלק ד-  שירותים בקהילה ובמוסדות. בחלק זה ניתן למצוא מידע על קבוצות תמיכה של עמותת עמדא, מרפאות זיכרון ברחבי הארץ, מרפאות גריאטריות במכבי וכללית, מרכזי יום לתשושי נפש ואשפוז לתשושי נפש.

 

למדריך המלא לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות ולבני משפחותיהם 2016/17 לחצו כאן

Bookmark the permalink.

Comments are closed